Zdobienie paznokci kryształkami

Cyrkonie, diamenty, kryształy na paznokciach – taki manicure nie wychodzi z mody od kilku lat. Nosi go Beyonce, Rihanna a z polskich gwiazd Doda. Z naszym przewodnikiem wykonanie takich zdobień w domu okaże się banalnie proste.

Zacznijmy więc od podstaw: jakie kryształki wybrać? Wbrew pozorom wcale niekoniecznie muszą to być te firmowe, których ceny dochodzą do kilkudziesięciu złotych za małe opakowanie.

Ważne jednak, by diamenciki były sprzedawane w oryginalnym opakowaniu i miały datę trwałości – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie rozkruszą się ani nie zmienią barwy. Dlatego nie warto kupować ich na targowiskach czy w sklepach typu „wszystko za 5 złotych”.

Data ważności ważna jest też w przypadku kryształków na folii samoprzylepnej – przeterminowana folia nie będzie się kleić, co utrudni aplikację. Najlepiej kupić akcesoria dobrych marek. Liczy się też odpowiednia pęseta, która będzie odpowiednio mocno „łapać” kryształki. Do tego odpowiedniej klasy kleje i lakiery, bez których całość nie będzie wyglądała dobrze.