Zaffiro termolifting – przywróć skórze piękno

Młody, witalny wygląd nie zależy jedynie od naszych predyspozycji genetycznych, ale też tego, czy prowadzimy zdrowy styl życia i dbamy o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy, konsekwentnie, każdego dnia. Warto te pozytywne nawyki wspierać innymi działaniami, takimi jak profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z ciekawszych sposobów, bezinwazyjnego powstrzymywania procesu starzenia się skóry, jest lifting termiczny urządzeniem Zaffiro – co sprawia, że warto zwrócić uwagę właśnie na ten zabieg?

Poznaj sekret działania termoliftingu!

Chcąc jak najdłużej cieszyć się sprężystą, gładką, miłą w dotyku i młodzieńczą skórą, musimy działać wielotorowo i poza zabiegami stosowanymi w domowym zaciszu, korzystać z pomocy doświadczonych ekspertów. W opinii specjalistów warszawskiej Kliniki Miracki jednym z najlepszych zabiegów odmładzających, który skutecznie likwiduje oznaki starzenia jest lifting termiczny Zaffiro. Na czym polega moc działania tej innowacyjnej terapii?

Urządzenie Zaffiro wyposażone w głowicę ze szkła szafirowego, wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR (fale długości 750-1800 nm docierają do głębokich warstw skóry), dzięki któremu tkanki zostają podgrzane (wysoka temperatura pobudza kolagen). Wskutek tego procesu fibroblasty produkują więcej włókien kolagenowych, a nasza skóra staje się bardziej napięta, gładka i zregenerowana.

Co ważne, termolifting nie jest w ogóle bolesny ani inwazyjny, nie musimy też w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Choć warto 1-2 tygodnie wcześniej intensywnie nawilżać skórę (preparatami z witaminą A, E, C), aby wzmocnić efekt działania urządzenia oraz zrezygnować z peelingów chemicznych i wypełniaczy na miesiąc przed wizytą u specjalisty. Pozytywne zmiany na twarzy, będą widoczne już po jednej sesji, która trwa około 45-60 minut. Od razu po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków. Do uzyskania pełnego rezultatu potrzebne jest kilka sesji (3-6 wizyt w klinice medycyny estetycznej). Po 5-10 miesiącach wskazany jest tzw. zabieg przypominający. Co istotne panie z wrażliwą, delikatną skórą również mogą skorzystać z dobrodziejstw liftingu termicznego.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, jest to przede wszystkim ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, przyjmowanie sterydów i leków światłouczulających, otwarte rany, aktywny trądzik, opryszczka.

Jakie korzyści daje zabieg Zaffiro?

Jakie niedoskonałości możemy zlikwidować, decydując się na Zaffiro? Jest on adresowany szczególnie do osób po 35 roku życia, które zaobserwowały u siebie widoczne oznaki starzenia. Wskazaniem do tego zabiegu są m.in.:

  • opadające, tzw. chomicze policzki,
  • opadający owal twarzy,
  • bruzdy wargowo-nosowe,
  • wiotka skóra twarzy,
  • obwisła skóra na brzuchu po ciąży lub intensywnych odchudzaniu (radykalnej utracie wagi).

Termolifting z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego IR, może również poprawić wygląd osób, które mają bardzo przesuszoną i odwodnioną skórę np. po wakacyjnym wyjeździe (częstym wystawianiu twarzy i ciała na działanie słońca) lub jako zabieg będący częścią profilaktyki przeciwstarzeniowej. Ta uniwersalna terapia może być wykorzystana nie tylko na twarz i szyję, ale też dekolt, piersi, uda, brzuch, nogi. Warto dodać, że wielu kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej porównuje efekty Zaffiro do tych, osiąganych za pomocą inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej!

Jak widać, wcale nie musimy godzić się z postępującą utratą gęstości skóry, pogłębiającymi się zmarszczkami, bruzdami oraz coraz mniej wyraźnym owalem twarzy. Dzięki zabiegom anty-aging możemy skutecznie pobudzić produkcję kolagenu i zachwycać otoczenie swoim odmienionym, młodzieńczym wyglądem bez skalpela.

Więcej przydatnych informacji, na temat liftingu termicznego przełomową technologią Zaffiro oraz innych profesjonalnych metod, gwarantujących równie spektakularne efekty odmłodzenia i zrewitalizowania skóry, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl