Zabiegi anti-aging – kiedy zacząć stosować botox?

Zabiegi anti-aging skutecznie hamują proces starzenia, pozwalając kobietom jak najdłużej zachować młodzieńczy, świeży i atrakcyjny wygląd.

Zdaniem specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki botox, to jeden z najlepszych preparatów przeciwstarzeniowych, który może być stosowany w celach profilaktycznych lub do wypełniania już istniejących zmarszczek mimicznych. Kiedy jest najlepszy moment, aby zacząć korzystać z botoksu, będącym obecnie najpopularniejszym na rynku medycyny estetycznej środkiem do redukcji zagłębień w skórze?

Zalety zabiegów anti-aging – skorzystaj z ich niezwykłej mocy!

Profesjonalne zabiegi anti-aging skutecznie ujędrniają i rewitalizują skórę – mają działanie pielęgnacyjne i odmładzające, którego nie uzyska się nigdy za pomocą standardowym kosmetyków dostępnych w drogerii. Szczególnie dobroczynny wpływ na skórę mają różnego rodzaju peelingi chemiczne, zabiegi wykorzystujące witaminę C, nici PDO oraz botox. Decydując się na kompleksową terapię przeciwstarzeniową, można nawilżyć dogłębnie skórę, pobudzić ją do regeneracji, spłycić nieestetyczne zmarszczki, poprawić mikrokrążenie, pozbyć się oznak zmęczenia, rozjaśnić przebarwienia i poprawić koloryt cery. W walce ze zmarszczkami, szczególną uwagę warto poświęcić toksynie botulinowej – w czym tkwi jej sekretna moc?

Kiedy warto skorzystać z botoksu?

Botox to toksyna botulinowa typu A, inaczej na jad kiełbasiany. W dużych dawkach substancja ta ma silnie toksyczne działanie – w małych ilościach, przynosi fantastyczne rezultaty w redukcji zmarszczek, nadpotliwości (niewielkie dawki, skutecznie hamują nadmierną aktywność gruczołów potowych) oraz innych problemach urodowo-zdrowotnych. Wiele kobiet, które interesują się zabiegami upiększającymi, zastanawia się, kiedy warto skorzystać z botoksu? Jaki moment jest najlepszy na rozpoczęcie swojej przygody z toksyną botulinową? Nie istnieje żaden oficjalny, sztywny limit wiekowy, co do stosowania botoxu, o zasadności jego użycia powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentką. Zdarza się, że już u kobiet po 20. roku życia pojawiają się widoczne zmarszczki mimiczne, które można szybko zlikwidować, dzięki toksynie botulinowej, zamiast czekać, aż będą jeszcze bardziej się pogłębiać. Wielu specjalistów zgodzi się z przekonaniem, że lepiej zlikwidować płytkie i świeże zmarszczki, niż głębokie, wieloletnie bruzdy, gdyż istnieje mniejsze ryzyko, że się utrwalą.

Toksyna botulinowa wstrzyknięta podskórnie, skutecznie blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe (między nerwami, a połączonymi z nimi mięśniami twarzy). Zabiegi na bazie botoxu są bardzo bezpieczne, (nie powodują uczuleń) i nieinwazyjne, gdyż dają odwracalne efekty terapeutyczne – rezultaty utrzymują się 4-6 miesięcy, warto po tym okresie umówić się na tzw. zabieg przypominający, jeśli nie chcemy, by skóra twarzy wróciła do stanu przed zastosowaniem preparatu z botoxem.

Botox a pielęgnacja skóry

Jakie działania pielęgnacyjne należy podjąć oprócz regularnego korzystania z zabiegów anti-aging, w tym m.in. ostrzykiwania botoxem? Z pewnością warto pamiętać o regularnym wysypianiu się – brak snu, negatywnie odbija się na kondycji skóry, przyspieszając proces starzenia się. Kolejna istotna kwestia, to nawadnianie organizmu, które również jest ważne dla zachowania jak najdłużej młodego wyglądu. Warto pamiętać też o systematycznym oczyszczaniu skóry, korzystając z peelingów chemicznych, dzięki którym skóra znacznie lepiej wchłania składniki odżywcze z kosmetyków. Nadmierna i zbyt częsta ekspozycja na działanie promieni słonecznych nie jest dobra dla skóry, przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych, dlatego należy unikać intensywnego opalania i zawsze stosować kremy z wysokimi filtrami UV.

Jeśli chcesz spłycić zmarszczki mimiczne za pomocą botoxu lub skorzystać z innych nowoczesnych zabiegów ant-aging, zajrzyj na stronę internetową: https://klinikamiracki.pl/