Rodzaje biżuterii na szyję

Osoby niezainteresowane biżuterią nie rozgraniczają zbytnio wytworów jubilerskich przeznaczonych na kobiecą szyję. Mimo że ich kategoryzowanie wydaje się prostą sprawą po głębszym zapoznaniu się z tą dziedziną wątpliwości co do klarownego podziału zostaną rozwiane. Wynika to z głównej mierze z tego, że rozróżnia się formy, ale i długość biżuterii czy wykorzystywane materiały.

W niniejszym artykule zostaną przedstawione 3 typy biżuterii, które mimo podobieństw znacznie się różnią.

Kolia

Nazwa tej biżuterii wywodzi się od francuskiego „collier”. Kiedy kobieta założy ją na szyję, opada ona pod nią, ponieważ zazwyczaj jest długa na 35 centymetrów. W większości przypadków kolia uzupełniona jest o kamienie szlachetne, które mają na celu stworzenie odpowiednio szykownej kompozycji. W tym celu najlepszym wyborem jest sięgnięcie po perły. Przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić ją w surowy sposób pozbawiony dodatków. W tym przypadku sprawdzi się kreacja, w której kobieta będzie miała odkryte ramiona.

Jeśli chodzi o kolie, to jednym z jej rodzajów jest choker. Określany jest jako ozdoba noszona powyżej szyi lub kołnierza. Zazwyczaj jest on przyozdobiony różnymi dodatkami, jak na przykład zawieszka serce czy czarne kulki. W przeciwieństwie do kolii jest możliwość, aby choker przylegał do szyi, lecz nie jest to w żadnym razie warunek.

Wisiorek

Wisiorek należy do grona najpowszechniej wykorzystywanych przez płeć żeńską dzieł jubilerskich. W głównej mierze jest to efektem jego łatwego konfigurowania. Dlatego jest to dobry pomysł na prezent dla specjalnej osoby. Tradycyjny rodzaj wisiorka jest skonstruowany z łańcuszka oraz zawieszki, złączonych ze sobą za pomocą oczka. Przeważnie zawieszka przyozdobiona jest różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi, złotem czy srebrem.

Do wisiorków należy też celebrytka, będąca minimalistycznym łańcuszkiem z różnego rodzaju zawieszkami.

Złota celebrytka z aniołkiem od Ergold

Naszyjnik

Naszyjniki są najliczniejszą grupą biżuterii, które kobiety noszą na szyi. Wszystko dlatego, że istnieje wiele ich rodzajów, zależnych od długości, zawartości i okoliczności noszenia. Wystarczy przykładowo wymienić princess, który jest naszyjnikiem dłuższym od wcześniej wymienionego cholera, wypełniony jest przy tym kamieniami szlachetnymi. Stąd najczęściej wybiera się go na eleganckie wydarzenia. Istnieje również matinee, który noszony jest z golfem, aby uwydatnić noszoną biżuterię.

Podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższymi rodzajami biżuterii przeznaczonych na szyję łatwiej będzie dobrać sobie odpowiednią na różne okazje czy nastroje. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.