Perfumy z nutką owocowej egzotyki

Wybór zapachów zarówno w drogerii jak i perfumerii internetowej np. https://esentire.pl jest ogromny. Producenci dokładają wszelkich starań by spełnić oczekiwania wszystkich klientów i wykorzystują w swoich perfumach ciekawe i oryginalne składniki. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno pachnidła o aromacie kwiatowym, owocowym, drzewnym oraz takie, w których użyte zostały zioła czy soczyste trawy.

Wybór idealnych perfum jest kwestią bardzo indywidualnym i gusta w tym zakresie są bardzo rozbieżne. Niektórzy szczególnie upodobali sobie zapachy, do których produkcji zostały wykorzystane olejki z egzotycznych owoców. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, które z nich najczęściej możemy spotkać w kompozycjach zapachowych.

Egzotyczne owoce w perfumach – które z nich zamknięte są we flakonach?

Gujawa inaczej zwana również gruszlą właściwą to owoc wywodzący się z Ameryki Środkowej. Jego smak jest niezwykle intensywny i egzotyczny. Z samej gujawy jednak nie pozyskuje się olejku bądź absolutu. Jego woń otrzymuje się z pomocą syntetycznych związków zapachowych. Najczęściej owoc ten znajduje swoje zastosowanie w perfumach damskich – nadaje całej kompozycji nutkę świeżości i wprowadza do niej trochę egzotyki.

Nie należy zapominać również o karamboli. Owoc ten pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Charakteryzuje się on słodko-cierpkim smakiem. Karambola znalazła zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym a jej woń przypomina połączenie zapachu dwóch owoców – jabłka oraz moreli.

Kolejnym egzotycznym owocem, który znalazł swoje zastosowanie przy produkcji perfum jest liczi. Owoc ten wywodzi się z regionu Kambodży, Filipin i Wietnamu. Pod względem wizualnym przypomina on malinę. Aromat liczi tworzy się na bazie związków syntetycznych. W perfumach z jego dodatkiem wyczuwa się kwaskowatość i delikatną słodycz.

Na końcu warto wspomnieć jeszcze o marakui. Z owocem tym możemy spotkać się w Ameryce Południowej. Olejek pozyskany z marakui wyróżnia się intensywnym, słodkim aromatem. Dodatkowo działa on relaksująco i odprężająco.