Perfumy w prezencie – strzał w dziesiątkę czy kompletna klapa?

Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu został obdarowany lub kupił komuś w prezencie perfumy. To bardzo praktyczny pomysł na upominek bo większość z nas ma swoje ulubione zapachy z którymi najchętniej nigdy by się nie rozstawała. Wybór w perfumeriach internetowych jest tak duży, że często trudno nam cokolwiek wybrać. Decydując się na zakup perfum w prezencie, musimy być pewni, że dobrze znamy gust obdarowywanej osoby. W przeciwnym razie może zdarzyć się tak, że upominek okaże się kompletną klapą a podarowany przez nas prezent będzie leżał na półce nieużywany. Jeśli kiedykolwiek staniemy się posiadaczem takiego nietrafionego prezentu, warto wiedzieć, co można zrobić z pachnidłem, które nie do końca skradnie nasze serce.

Co zrobić z perfumami, które nie przypadły nam do gustu?

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na pozbycie się perfum jest ich sprzedaż. Każdy z nas ma inny gust i każdemu podoba się coś innego. Nie oznacza to więc że zapach, który nam nie przypadł do gustu nie znajdzie swojego miłośnika. Warto poszukać innego nabywcy na portalach ogłoszeniowych bądź popytać wśród znajomych. Sprzedaż podarowanych nam perfum jest dobrym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy dobrze znamy osobę, która je nam wręczyła i mamy pewność, że nie będzie tym rozczarowana. Jeśli uda nam się znaleźć kogoś, komu przypadnie do gustu nasz zapach, za otrzymane pieniądze możemy kupić sobie inne perfumy, które nas urzekną.

Jeśli znamy osobę, która gustuje w podobnym zapachu, którym zostaliśmy obdarowani, możemy wręczyć jej upominek w postaci perfum. Decydując się na zakup pachnidła w prezencie, musimy być świadomi tego, że może ono nie spodobać się obdarowywanej przez nas osobie, szczególnie jeśli nie znamy jej preferencji w tym zakresie. Nietrafione perfumy najlepiej dać komuś bez okazji. Nie będą marnować się nieużywane na półce a ktoś być może z chęcią będzie się nimi skrapiał każdego dnia.

Zawsze możemy próbować także zwrócić nietrafiony prezent. Musimy jednak posiadać dowód sprzedaży jak również opakowanie w nienaruszonym stanie.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/