Perfumy arabskie – co je wyróżnia?

Są perfumy, które nie zawsze spotkamy na półkach w drogerii czy w ofercie perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl . Każdy zakątek świata wyróżnia się bowiem czymś inny. Każdy z nich ma także swoje charakterystyczne kompozycje oraz sposób ich wytwarzania. Będąc na wakacjach w Egipcie bądź Turcji z pewnością nie raz natknęliśmy się na perfumy arabskie. Tak naprawdę najpopularniejsze są one na Półwyspie Arabskim. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, czym wyróżniają się takie perfumy i co warto o nich wiedzieć.

Cała prawda o perfumach arabskich

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że perfumy arabskie wytwarzane są z naturalnych składników. Ciężko znaleźć w nich syntetyki czy sztuczne odpowiedniki. Często jednak możemy wyczuć w nich różę, wanilię, ambrę czy piżmo. Nierzadko również nasze nozdrza urzeknie bardzo cenny oud. Ten rzadki składnik jest jednym z najdroższych, jaki wykorzystuje się przy produkcji perfum. Jego zapach można określić jako ostry i wyrazisty. Jest jednak na tyle oryginalny, że nie sposób go podrobić.

Dzięki temu, że w perfumach wykorzystywane są naturalne składniki, pachnidła arabskie są niezwykle trwałe. Arabki jednak nieco inaczej aplikują perfumy niż ma to miejsce w krajach europejskich. Zaczynają od palców stóp, następnie nakładają zapach na zgięcie kolan i nadgarstki a kończą na uszach. Nie bez powodu Arabki wybierają taki schemat – ma to bowiem pomóc w odpowiednim ewoluowaniu kompozycji jak również zachowaniu dobrej trwałości.

Perfumy arabskie przykuwają uwagę pięknymi, oryginalnymi malutkimi flakonami. Najlepsze kompozycje dostępne są w formie gęstego olejku w niewielkich pojemnościach. Mimo małej pojemności pachnidła są niezwykle wydajne. Wystarczy dosłownie kilka kropel by czuć na sobie zapach przez cały dzień bez konieczności powtarzania aplikacji.

Jak więc widać, perfumy arabskie mają swoje zalety i warto poznać chociażby niektóre ich zapachy. W dzisiejszych czasach bywają one jednak niedoceniane i nieco lekceważone mimo swoich wielu atutów.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/