Odżywianie włosów po lecie

Suche, zniszczone włosy, które przypominają „siano”? Niestety, po sezonie intensywnego plażowania to częsty problem. Słońce nie działa korzystnie na włosy. Na szczęście istnieją proste recepty, by zaradzić temu problemowi.

Po zakończeniu słonecznego urlopu pierwsze, co warto zrobić, to podciąć zniszczone końcówki. W przeciwnym razie będzie bardzo trudno odbudować włosy. Następnie warto zająć się obudową reszty włosa.

Ponieważ zniszczenia mogą być znaczne, na pielęgnację dobrze jest poświęcić więcej czasu, niż zwykle. Nie znaczy to, że musimy zajmować się włosami przez całe godziny! Wystarczy, że po każdym myciu nałożymy maseczkę regeneracyjną z dodatkiem naturalnych olejków (arganowy, kokosowy, oliwa) na pół godziny i na ten czas jeszcze ciepłe od wody włosy przykryjemy ręcznikiem.

Temperatura otworzy łuski włosa i pomoże substancjom aktywnym w nie wniknąć. Po takim odżywianiu włosy należy dokładnie umyć, najlepiej szamponem regenerującym lub odżywczym. Dodatkowo końcówki możemy zabezpieczyć serum przeznaczonym do tej partii włosów. Dzięki temu włosy jeszcze długo się nie rozdwoją.