Na jakich kosmetykach nie warto oszczędzać?

Dermatolodzy mawiają, że dobry krem to inwestycja. I że na pewnych kosmetyków po prostu nie opłaca się oszczędzać. O jakie produkty chodzi?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy, apteczny produkt do cery wrażliwej czy krem z wysokim filtrem renomowanej marki mogą kosztować nawet kilkaset złotych ale dają pewność, że nie szkodzą cerze i przedłużają jej młodość. Przed zainwestowaniem małej fortuny w słoiczek warto jednak skonsultować się ze sprawdzonym dermatologiem,który wybierze dla nas kosmetyk idealny.

Również droższe perfumy będą lepsze. Zwykle służą dłużej, bo wystarczy kropla, by skoncentrowana woń długo trzymała się na skórze. Tańsze perfumy szybko tracą zapach, więc trzeba zużyć ich więcej. Poza tym ich formuła może być nieco gorzej dobrana, przez co zapach będzie wydawał się mniej atrakcyjny.

Warto też zainwestować w dobre pędzle do makijażu. Choć może się wydawać, że nie mają znaczenia, w rzeczywistości również od nich zależy, jak będzie wyglądał makijaż. Te z naturalnego włosia posłużą długo i nie zniszczą się. Tańsze podrażnią, a wypadające włoski będą przeszkadzać podczas malowania się.