Mgiełki zapachowe – przydatny gadżet czy zbędny wydatek?

Latem, gdy temperatura jest naprawdę wysoka i często leje się żar z nieba wyjątkowo często sięgamy po nasze ulubione zapachy. Potrzebujemy poczuć powiew świeżości, by czuć się czysto i pewnie siebie. Jak wiadomo, nie każde perfumy nadają się do stosowania latem. Mowa tu przede wszystkim o ciężkich, orientalnych bądź korzennych aromatach. O ile takie pachnidła idealnie sprawdzą się podczas chłodnych dni, latem powinniśmy z nich zrezygnować. Wybierajmy raczej zapachy orzeźwiające i lekkie. Ciekawą alternatywą dla wód perfumowanych czy toaletowych są mgiełki zapachowe. Dzisiaj podpowiadamy, kiedy szczególnie warto po nie sięgnąć i dlaczego.

Czym wyróżnią się mgiełki na tle wód toaletowych czy perfumowanych?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, mgiełki do ciała doskonale sprawdzą się podczas letnich miesięcy. Odświeżą nasze ciało i sprawią, że poczujemy się czysto i rześko. Mgiełki pielęgnują i nawilżają naszą skórę co jest sporą zaletą. Niestety, nie są one zbyt trwałe i ich zapach szybko się ulatnia. Z tego właśnie względu konieczne jest kilkukrotne aplikowanie zapachu w ciągu dnia. Mgiełki zapachowe nie są drogie więc w tym wypadku zakup nowego pachnidła nie będzie dla naszego portfela aż tak bardzo dotkliwy. Różnorodność zapachów mgiełek do ciała jest naprawdę spora. Każdy z pewnością trafi na coś, co urzeknie jego zmysł węchu.

Jeśli ktoś boryka się z problemem suchego naskórka, mgiełki do ciała to idealne rozwiązanie dla niego. Tego typu pachnidła nie zawierają w swoim składzie alkoholu, który może dodatkowo przesuszyć skórę i spowodować podrażnienia. Latem gdy mamy styczność ze słońcem naprawdę często nasza skóra staje się wyjątkowo wrażliwa i należy o nią odpowiednio dbać.

Mgiełki do ciała sprawdzą się także w trakcie podróży. Są lekkie i wszędzie można je schować. Dodatkowo nie reagują na promienie słoneczne tworząc na naszej skórze przebarwienia, dlatego śmiało można je stosować podczas wylegiwania się na plaży.

Mgiełek do ciała warto szukać zarówno w drogeriach stacjonarnych jak i perfumerii internetowej.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/