Kosmetyki ze średniej półki są najlepsze?

Niektóre osoby stać na krem za kilkaset złotych, a i tak wolą ten z kiosku, bo żal im pieniędzy. Inni miesiącami oszczędzają na słoiczek drogiego specyfiku. A najlepszy jest złoty środek.

Istnieją produkty, których cena w widoczny sposób przekłada się na jakość. Tak jest z podkładami – tanie straszą nienaturalnymi odcieniami, nie pielęgnują cery, nie tuszują wszystkich niedoskonałości.

Jednak już sięgając już po te ze średniej półki, możemy mieć pewność co do ich jakości. Wielu makijażystów przyznaje, że zdarza im się używać przy pracy produktów L’Oreal, Max Factor czy Mac. Fałszywa opinia pokutuje na temat lakierów do paznokci: wielu z nas wydaje się, że bardziej opłaca się kupić kilka tanich lakierów w różnych kolorach, niż jeden dobry.

To nieprawda – tanie emalie mogą uszkadzać i osłabiać płytki a przywrócenie im zdrowia po latach złego traktowania może być nie tylko długotrwałe ale i kosztowne. Dlatego również poszukiwania lakieru powinnyśmy zaczynać od średniej półki – paznokcie nie tylko będą zdrowsze, ale też dłużej pokryte wybranym przez nas kolorem.