Jakich perfum używać na poszczególne okazje?

Z pewnością każdy z nas ma flakon swoich ulubionych perfum z którymi najchętniej nigdy by się nie rozstawał. Perfumeria internetowa czy drogerie oferują nam ogromny wybór produktów. Urzekający, piękny zapach to coś, co najczęściej skłania nas do zakupu perfum. Często jednak nie zastanawiamy się czy będzie on na tyle uniwersalny by móc stosować go na każdą okazję. Jak się jednak okazuje, inne perfumy powinniśmy stosować na co dzień do pracy a innymi powinniśmy się skrapiać wychodząc na wieczorną imprezę czy randkę z ukochanym. Nieodpowiednio dobrany do okazji zapach może zostać źle odebrany przez otoczenie i zamiast dodać nam pewności siebie – będzie zupełnie odwrotnie. Podpowiadamy, jak nie zaliczyć zapachowych wpadek.

Na co zwracać uwagę wybierając dla siebie perfumy?

Wychodząc do pracy powinniśmy używać perfum lekkich, delikatnych i orzeźwiających które nie przytłoczą innych swoim zapachem. Nie może być on zbyt intensywny ponieważ w pracy przebywamy z innymi ludźmi który z mogą mieć odmienny od nas gust. Wybierając się więc do biura starajmy się raczej używać zapachów neutralnych i niezbyt wyrazistych – takie akordy sprawdzą się świetnie na inne okazje.

Jeśli chodzi o spotkania biznesowe zrezygnujmy najlepiej ze słodkich, owocowych akordów. Z pewnością nie będą one dobrze postrzegane w biznesowym towarzystwie – niektórzy mogą zarzucić nam nawet brak profesjonalizmu. Kobiety, stosujące na ważne konferencje, lekkie owocowe-kwiatowe zapachy mogą uchodzić za nieco infantylne.

Na randkę z ukochanym warto sięgnąć po flakon perfum o uwodzicielskim, orientalnym zapachu, wzbogaconym nutką pikanterii. Musimy wybrać aromat który pobudzi zmysły, doda nam pazura i tajemniczości. W tym wypadku dobrze spełnią się w swojej roli akordy korzenne.

Wyjeżdżając na wakacyjny urlop, spakujemy do torby perfumy rześkie, delikatne i orzeźwiające, które dodadzą nam sił do działania i sprawią, że na naszej twarzy pojawi się uśmiech. Owocowo-kwiatowe aromaty z pewnością świetnie sprawdzą się podczas upalnych dni i wieczorów.

Więcej na ten temat można przeczytać tu https://perfumeriada.pl/czy-zapach-perfum-to-jedyne-co-powinno-nas-sklonic-do-ich-zakupu