Jak walczyć ze zmarszczkami i cieniami wokół oczu? Poznaj niezawodne sposoby specjalistów medycyny estetycznej!

Wraz z upływem czasu nasza twarz ulega wyraźnym zmianom. Skóra zaczyna wiotczeć i opadać, zaś na jej powierzchni pojawia się coraz większa ilość zmarszczek. Najbardziej zauważalne stają się zmiany w okolicy oczu – poza wiotką skórą i kurzymi łapkami, musimy również zmagać się z obrzękami i cieniami wokół oczu. Wszelkie niedoskonałości czynią naszą twarz starszą i zmęczoną. Jak walczyć ze zmarszczkami i cieniami wokół oczu, gdy stosowane przez nas kremy nie przynoszą już oczekiwanych rezultatów? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie przedstawiamy listę zabiegów, które doskonale sprawdzą się w tym przypadku.

Zabiegi odmładzające przy pomocy toksyny botulinowej

Jeżeli zależy nam na tym, aby przede wszystkim pozbyć się uporczywych kurzych łapek wokół oczu, powinniśmy rozważyć wykonanie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, nazywanej potocznie botoksem. Wstrzyknięcie już niewielkich ilości tej substancji w wybrane miejsce na twarzy blokuje proces kurczenia się mięśni odpowiedzialnych właśnie za powstawanie zmarszczek. W ten sposób możemy bardzo skutecznie zapobiec fałdowaniu i marszczeniu się skóry, a przy tym odzwyczaić się od nadmiernie ekspresyjnej mimiki twarzy, dzięki czemu skóra wyraźnie się odmłodzi. Do redukcji cieni pod oczami wykorzystuje się natomiast kwas hialuronowy, który bardzo skutecznie przywraca skórze młody i wypoczęty wygląd w okolicy oczu.

Zabiegi na zmarszczki wokół oczu – ultradźwięki

Doskonałym sposobem na redukcję zmarszczek i innych oznak starzenia skóry wokół oczu będzie zastosowanie metody HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Głębokość i niezwykła precyzja działania ultradźwięków sprawiają, że zabieg doskonale sprawdza się przy najbardziej wyizolowanych obszarach twarzy, do których możemy zaliczyć właśnie okolice oczu. Metoda ta pozwala nie tylko na redukcję zmarszczek i widoczne napięcie skóry, lecz także likwidację problemu opadania powiek. Dzięki unikalnej zdolności do rozbijania tłuszczu przez ultradźwięki podczas zabiegu możemy też pozbyć się uporczywych worków pod oczami, wynikających również z procesu starzenia i przemieszczania się tkanki tłuszczowej. Ultraformer III, wykorzystujący technologię HIFU, to zabieg odmładzający szczególnie polecany przez specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie – wystarczy przeprowadzenie pojedynczej procedury zabiegowej, aby uzyskać naprawdę spektakularne efekty odmłodzenia twarzy.

Inne metody odmładzania twarzy i okolic oczu

Specjaliści medycyny estetycznej mają do zaoferowania wiele skutecznych metod odmładzania twarzy i okolic oczu. Jeśli nie przemówiły do nas takie metody, jak toksyna botulinowa, kwas hialuronowy czy ultradźwięki, być może zainteresuje nas zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem specjalistycznych substancji odżywczych lub karboksyterapia, która opiera się na oddziaływaniu na skórę dwutlenkiem węgla. Obydwie metody są w stanie nie tylko usuwać zmarszczki, lecz także minimalizować uporczywe cienie i obrzęki, a przy tym przywracać skórze w okolicy oczu młody, promienny i wypoczęty wygląd.

Wybrane zabiegi odmładzające są w stanie naprawdę zdziałać cuda i odmłodzić naszą skórę o kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku również właściwa pielęgnacja skóry. Poza doborem odpowiedniego kremu lub serum do twarzy i pod oczy, pamiętajmy o codziennym masowaniu skóry podczas aplikacji tych produktów. Dzięki temu ich aktywne składniki będą lepiej wchłaniać się w głębokie warstwy skóry. Jeśli jednak chcemy, aby masaż w tym miejscu odbył się w profesjonalny sposób, zdecydujmy się na zabieg endermologii na twarzy, który doskonale rozprawi się ze zmarszczkami, wiotkością skóry i obrzękami. Podczas masażu skóra zostanie pobudzona do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, czego efektem będzie ujędrnienie, zagęszczenie i rozświetlenie skóry twarzy.

Więcej informacji na temat zabiegów odmładzających skórę znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/hi-tech-najnowsze-technologie-medyczne/