Jak ukryć ułamany paznokieć?

Zdarza się, że paznokieć złamał się tuż po wykonanym zabiegu manicure. Chwila nieuwagi przy przenoszeniu czegoś czy nawet zdejmowaniu swetra i paznokcia nie da się już uratować. Ale czy rzeczywiście?

Jeśli czeka cię wyjątkowa okazja i mamy ochotę zdobić paznokcie, istnieje jeszcze jedne sprytny sposób, pozwalający zakryć pęknięte miejsce, w którym często pojawia się nieestetyczna smuga powstała przy uszkodzeniu.

Wystarczy zaopatrzyć się w naklejane ozdoby na paznokcie: serduszka, gwiazdki czy większe kryształki. Zmyjmy emalię z wszystkich płytek i przygotujmy nowy manicure, zaczynając od pomalowania płytek i nałożenia ozdoby tam, gdzie zdarzyło się pęknięcie. Następnie identyczne wzory należy nałożyć na pozostałych płytkach. Efekt? Niebanalny manicure i ani śladu po złamaniu!

Warto jednak na przyszłość zaopatrzyć się w ostre nożyczki przeznaczone specjalnie do manicure’u. Dzięki temu paznokcie rzadziej będą się łamać i rozwarstwiać, co dzieje się najczęściej, gdy płytka jest zaniedbana, bo obcinana zwykle niefachowym ostrzem.