Dieta pudełkowa – co to, jakie są jej zalety i jaką wybrać?

W ostatnich latach dieta pudełkowa zyskała tysiące wiernych fanów w całym kraju. Wygoda, duży wybór jadłospisów i możliwość dopasowania planu żywieniowego do swoich potrzeb sprawiły, że Polacy zamienili samodzielnie przygotowywane dania na pudełka. Dziś bierzemy je pod lupę! Mamy dla Ciebie najważniejsze informacje na temat diety pudełkowej – co to jest, jakie są jej zalety i jaką warto wybrać.

Dieta pudełkowa – a co to takiego?

Popularność, jaką cieszy dieta pudełkowa, nie jest przypadkowa. Co to takiego? To nic innego jak zdrowy catering dietetyczny, który jest każdego dnia dostarczany prosto pod Twoje drzwi. Plan żywieniowy obejmuje określoną liczbę posiłków. Najczęściej jest ich 5 – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. W pudełkach znajdziesz świeżo przyrządzone dania o wybranej kaloryczności. Przed zamówieniem diety wybierasz również interesujący Cię wariant, a jest ich naprawdę wiele – od niskokalorycznego, przez sportowy, aż po menu o niskim indeksie glikemicznym.

Zalety diety pudełkowej

Wiesz już, czym jest dieta pudełkowa. Czas sprawdzić, jakie są jej zalety. Jest ich naprawdę sporo, więc przygotowaliśmy dla Ciebie listę tych najważniejszych.

  1. Oszczędność czasu – samodzielne ułożenie jadłospisu wymaga również zrobienia zakupów, a następnie ugotowania posiłków. Z pomocą diety pudełkowej raz na zawsze zapomnisz o tym problemie. Od tej pory dania będą opracowywane przez doświadczonego dietetyka i przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy.
  2. Duży wybór planów żywieniowych i ich kaloryczności – decydując się na skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, np. dostępnego tutaj, możesz wybrać jeden z kilkunastu wariantów i 7 kaloryczności. Dzięki temu możesz jeść to, co lubisz.
  3. Poprawa samopoczucia i zdrowia – monotonna dieta odbija się nie tylko na Twoim zdrowiu, ale także nastroju. Catering dietetyczny oferuje odpowiednio zbilansowane zestawy posiłków, które zawierają minerały, witaminy i mnóstwo składników odżywczych.

W zależności od firmy, na której usługi się zdecydujesz, możesz także liczyć na nowoczesny system pakowania i opakowania przystosowane do podgrzewania w mikrofalówce. Dzięki temu możesz zjeść posiłek wszędzie, gdzie tylko chcesz.

Jaką dietę pudełkową wybrać?

Wybór odpowiedniego pudełka może stanowić nie lada wyzwanie – w końcu jest ich naprawdę sporo. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z konsultacji dietetycznej, w trakcie której wspólnie z profesjonalistą określicie Twoje potrzeby i zdecydujecie, który plan żywieniowy i kaloryczność będą dla Ciebie odpowiednie. Co więcej, warto także zamówić dietę pudełkową z certyfikatem HACCP. Co to? Jest to potwierdzenie bezpieczeństwa i świeżości produkowanej żywności.