Depilacja laserowa, czyli gładkie ciało na zawsze z laserem Vectus!

Współczesne kanony piękna wymagają od kobiet stałej dbałości o wygląd zewnętrzny. Brak owłosienia na udach, łydkach i pod pachami to absolutnie minimum, a coraz częściej kobiecym obowiązkiem jest też gładka skóra w okolicy wąsika, pleców czy stref intymnych. Do depilacji zaczynają przekonywać się również panowie, bo gładkie ciało jest coraz bardziej pożądane. Dziś na szczęście, poza tradycyjnymi sposobami depilacji (maszynka, depilator, wosk czy pasta cukrowa), mamy też do dyspozycji nowoczesne metody depilacji laserowej, które pozwalają uzyskać trwały efekt gładkiego ciała. A umożliwi nam to m.in. nowoczesny system depilacji laserowej Vectus od firmy Palomar, z którego możemy skorzystać w Klinice Miracki w Warszawie.

Laser Vectus – w czym tkwi jego skuteczność?

Laser Vectus jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych przy depilacji laserowej. Przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki jest traktowany jako rewolucyjne urządzenie w dziedzinie depilacji laserowej – to przede wszystkim ze względu na czytnik poziomu melaniny Skintel, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu bezpośrednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. To pozwala na zmniejszenie ryzyka poparzeń oraz zwiększenie efektywności zabiegu depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa musi boleć? Nie z laserami z Kliniki Miracki

Przyjęło się, że depilacja laserowa jest jednym z najbardziej bolesnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. To ze względu na specyfikę działania lasera, która polega na wywołaniu procesu fototermolizy mieszka włosowego, co oznacza jego trwałą destrukcję pod wpływem ciepła, które pacjenci bardzo często odczuwają po prostu jako uciążliwe pieczenie. Trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna depilacja laserowa była trudnym do zniesienia zabiegiem, jednak dzisiejsze urządzenia i zastosowane w nich nowoczesne technologie sprawiają, że pacjent podczas laserowego usuwania owłosienia ma zapewniony wysoki komfort. Zabieg przy użyciu lasera Vectus nie przysparza pacjentowi traumatycznych odczuć bólowych, podczas gdy terapia przy użyciu kolejnego lasera z Kliniki Miracki – Motus AX Deka – jest całkowicie bezbolesna! To zasługa specjalnej szafirowej płytki, która chłodzi skórę pacjenta podczas zabiegu do 15 stopni Celsjusza, skutecznie minimalizując doznania bólowe. Oznacza to tym samym, że depilacja laserowa jest dziś także jednym z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Skuteczność laseroterapii – ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać oczekiwany efekt?

Skuteczność depilacji laserowej jest uzależniona nie tylko od rodzaju wykorzystanego do zabiegu urządzenia, lecz także ilości wykonanych zabiegów, przy czym trzeba zaznaczyć, że ilość ta jest kwestią indywidualną. Wynika to m.in. z fototypu naszej skóry, ilości pigmentu w skórze, grubości włosa oraz jego zabarwienia. Specjaliści zaznaczają jednak, że chcąc uzyskać jak najbardziej optymalny efekt, musimy przygotować się na przynajmniej 5 do 8 zabiegów wykonywanych w odstępach kilkutygodniowych. Zdarza się jednak, że zadowalające efekty przynoszą już 3-4 zabiegi. Należy jednocześnie pamiętać o tym, aby rozpocząć zabiegi depilacji laserowej w dobrym momencie w ciągu roku – najodpowiedniejszymi miesiącami na rozpoczęcie kuracji są październik, listopad, grudzień i styczeń. Decydując się na depilację w późniejszych miesiącach, możemy nie zdążyć z zakończeniem serii zabiegów przed latem – ma to ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, bo przez cztery tygodnie po każdym zabiegu należy unikać kontaktu z promieniowaniem słonecznym, które może wywołać na naszej skórze przebarwienia, odbarwienia, a nawet poparzenie.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej wykonywanej przy pomocy lasera Vectus znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/vectus/