Czy warto dobierać perfumy do swojego wieku?

Wybierając dla siebie perfumy kierujemy się głównie zapachem – musi on przypaść nam do gust a jego towarzystwo nie może drażnić naszych nozdrzy. Pachnidło powinno również odzwierciedlać nasz charakter, pasować do naszego stylu bycia jak również do… wieku. Dzięki ogromnemu wyborowi zapachów w drogeriach czy perfumerii internetowej, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla naszej metryki urodzenia. Dzisiaj podpowiadamy, jakie perfumy powinny wybierać kobiety w poszczególnym wieku.

Jakie perfumy dla młodszych a jakie dla starszych pań?

Osoby młode, do 25 roku życia powinny wybierać raczej neutralne zapachy, które będą dobrze postrzegane w szkole, na uczelnie ale idealnie sprawdzą się także podczas wieczornej imprezy z przyjaciółmi. Kobiety w takim przedziale wiekowym powinny więc sięgać po perfumy lekkie, najlepiej o owocowym bądź kwiatowym aromacie. Wiele nastolatek chętnie wybiera zapachy sygnowane przez młode gwiazdy – zazwyczaj są one właśnie delikatne, subtelne i nienachalne.

Gdy dobijamy 30-tki nasze gusta zapachowe z pewnością nieco się zmieniają. To, co podobało nam się za lat młodzieńczych teraz może budzić w nas odrazę. Jeśli w młodości uwielbiałyśmy perfumy słodkie, może okazać się, że koło 30 zupełnie z nich zrezygnujemy. To czas w którym kobiety chętnie eksperymentują. Warto więc sięgać po pierwsze szypry i nieco bardziej oryginalne i niebanalne zapachy.

Po 30-tce najlepiej sięgać po zapachy ciepłe i bardziej intensywne. Dobrze sprawdzą się również kwiatowe akordy, które nie postarzają i potrafią mieć różne oblicza. Mogą być delikatne, subtelne a połączone z odpowiednimi dodatkami nawet uwodzicielskie.

Do kobiet po 40-tce z pewnością nie pasują zapachy słodkie i nachalne. Powinny więc one raz na zawsze zrezygnować z perfum owocowych a sięgać raczej po pachnidła o orientalnych, cięższych aromatach.

Panie po 50-tce powinny wybierać perfumy, które odejmą im lat i sprawią, że poczują się młodziej. Tak podobno działają pachnidła o miękkich, piżmowych bądź orientalnych akcentach.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/