Czy stosowanie perfum niesie ze sobą tylko i wyłącznie korzyści?

Perfumy to nieodłączny element i uzupełnienie każdej stylizacji. Używamy swoich ulubionych zapachów praktycznie każdego dnia – nie tylko poprawiają nam samopoczucie i dodają pewności siebie ale również pozwalają nam wyrazić siebie i swój charakter. Są takie osoby, które posiadają całą kolekcję pięknych, kolorowych flakonów którą stale sukcesywnie powiększają o nowe zdobycze. Świat perfum skrywa wiele tajemnic – nie wiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pachnidło może nam również zaszkodzić zarówno w kwestii zdrowia jak i relacji społecznych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie szkody mogą wyrządzić nam nasze ulubione perfumy.

Szkodliwe działanie perfum – co trzeba o tym wiedzieć?

Na samym wstępie należy wspomnieć o pojawiających się uczuleniach. Osoby z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień powinny dobrze wybrać perfumy, których chcą używać. W przeciwnym razie mogą pojawić się bardzo przykre objawy w postaci wysypki czy świądu. Jeśli jesteśmy alergikami i w przeszłości występowały już u nas uczulenia najlepszym sposobem będzie przetestowanie interesującego nas pachnidła na własnej skórze.

W przypadku gdy posiadamy zapach, który skradł nasze serce i bardzo przypadł nam do gustu ale niestety nas uczula warto aplikować go na włosy. To bardzo dobry nośnik perfum, na którym zapach naprawdę długo się utrzymuje. Najczęściej pachnidło które nas uczula jest przeterminowane bądź było źle przechowywane jak również pochodzi z nieznanych źródeł.

Nieodpowiednio dobrane perfumy mogą mieć również negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Z pewnością każdy z nas zna takie zapachy, które przyprawiają go o mdłości i bóle głowy. Zamiast koić nerwy jeszcze bardziej je wzmagają. Warto unikać takich kompozycji.

Perfumy mogą powodować również przebarwienia na naszym ciele. Szczególnie często zdarza się to w trakcie ciepłych, słonecznych dni, kiedy wybieramy się na plażę. Alkohol i olejki eteryczne źle reagują na kontakt z promieniami uv powodując tym samym na naszym ciele nieestetyczne, trudne do usunięcia plamy.

Artykuł o podobnej tematyce można przeczytać na https://cosmeticnet.pl/szkodliwe-dzialanie-perfum-na-czym-polega/