Czy różni się tester perfum od wersji podstawowej pod względem wizualnym?

Często zdarza się tak, że poszukiwania naszego wymarzonego zapachu trwają bardzo długo i zanim znajdziemy coś, co skradnie nasze serce mija sporo czasu. Jeśli już jednak trafimy na perfumy, które wpasowały się w nasz gust, jak najszybciej chcemy stać się ich posiadaczami. Czasem natomiast sporym ograniczeniem okazuje się cena pachnidła – nierzadko kwoty za perfumy znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe i w jednej chwili czar pryska.

Nie od razu należy jednak rezygnować z zakupu swojego wymarzonego zapachu. Są bowiem sposoby, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się ulubionymi perfumami a jednocześnie zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Tym rozwiązaniem jest zakup testera. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym różni się on pod względem wizualnym od klasycznej wersji perfum.

Jak wygląda tester?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że testery zazwyczaj nie posiadają korka. Atomizer najczęściej owinięte są plastikowym bądź kartonowym rulonem. Nie powinno to jednak stanowić problemu, szczególnie dla tych, którzy są wierni od lat jednym perfumom. W takim wypadku po skończeniu flakonu wystarczy zachować korek a następnie użyć go do testera. Dzięki temu mamy pewność, że zapach nie zwietrzeje i zachowa swoje właściwości. Niektóre zapachy, mimo formy testera posiadają takie same korki, które dostępne są w wersji podstawowej perfum. Można tu chociażby wymienić Miss Dior Cherie .

Jeśli chodzi natomiast o wygląd flakonu – tu nie zauważymy żadnej różnicy. Wersja podstawowa perfum wygląda dokładnie tak samo jak jej tester. Warto jednak wspomnieć o tym, że producent dodaje wzmiankę na buteleczce, w której widnieje informacja, że zapach jest testerem. Coraz częściej możemy również spotkać się z wykazem nut zapachowych właśnie na testerze.

Dość istotnym szczegółem jest to, że testery pakowane są w tekturowe opakowania. Nie prezentują się one tak dobrze, jak opakowanie w podstawowej wersji zapachu ale w końcu najbardziej liczy się zawartość.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na https://perfumeriada.pl/podstawowa-wersja-perfum-a-tester-roznice-w-wygladzie/