Chcesz mieć więcej na głowie? Poznaj zabieg przeszczepu włosów SAFER

Problem łysienia to przypadłość, z którą najczęściej zmagają się mężczyźni. U nich wypadanie włosów zachodzi intensywnie, a jego konsekwencje są bardzo widoczne. Chociaż łysienie u mężczyzn jest zjawiskiem powszechnym i dobrze akceptowanym społecznie, to często odbiera mężczyznom pewność siebie i bywa powodem kompleksów. Na szczęście istnieją sposoby leczenia łysienia – najskuteczniejszym z nich jest przeszczep włosów. Jaką metodę przeszczepu wybrać? Na czym polega zabieg?

Metody transplantacji włosów – którą wybrać?

Najstarszą metodą przeszczepu włosów, obecnie coraz rzadziej stosowaną, jest metoda typu strip. Polega ona na wycięciu paska skóry z włosami z okolicy potylicznej, a następnie wszczepieniu go w miejsca objęte łysieniem. Jej wadą jest długi czas trwania zabiegu, duża inwazyjność i trwała blizna w miejscu pobrania.

Nowszą metodą jest FUE, polegająca na ręcznym przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów. Jest ona żmudna, ale skuteczniejsza od metody paskowej. Jednak brak zautomatyzowania zabiegu i poleganie jedynie na precyzji lekarza, niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia pobieranych cebulek włosowych.

Przeszczep włosów SAFER, wykonywany m.in. przez specjalistów z Centrum DER-MED w Krakowie, to najnowocześniejszy sposób trwałego zagęszczania fryzury. Zabieg ten został maksymalnie zautomatyzowany, dzięki czemu jest bezpieczny i skuteczny, a ryzyko uszkodzenia graftów jest minimalne. Co więcej, włosy do transplantacji metodą SAFER mogą być pobrane, nie tylko z okolicy potylicy, ale również z innych obszarów ciała, np. z klatki piersiowej, brody, nóg, rąk czy pleców, co rozszerza znacząco możliwości zabiegu.

Przeszczep włosów SAFER – dla kogo?

Ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo, przeszczep włosów SAFER może być zastosowany w przypadku wielu różnych przyczyn wypadania włosów. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się:

  • łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn,
  • łysienie pourazowe,
  • utratę włosów po oparzeniach,
  • łysienie po napromieniowaniu,
  • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry,
  • blizny pooperacyjne,
  • uzupełnienie zabiegów rekonstrukcji skóry głowy,
  • uzupełnienie ubytków owłosienia brwi, wąsów i brody.

Przeszczep włosów, który nie pozostawia blizn

W metodzie przeszczepu włosów SAFER wszystkie etapy zabiegu wykonywane są automatycznie przez urządzenie i kontrolowane przez lekarza. Mieszki włosowe pobierane są i wszczepiane automatycznie przy wykorzystaniu podciśnienia. Takie postępowanie zmniejsza ryzyko mechanicznego uszkodzenia mieszków włosowych i skóry głowy. Dlatego przeszczep włosów SAFER charakteryzuje się wyższą skutecznością w porównaniu do innych metod, a także nie niesie ze sobą ryzyka powstawania blizn. Przechowywanie pobranych mieszków włosowych w zamkniętym systemie o kontrolowanej temperaturze i wilgotności, gwarantuje najwyższą jakość materiału do transplantacji i zwiększa znacząco szanse na przyjęcie się przeszczepu.

Na efekt trzeba poczekać, ale warto!

W zasadzie nie istnieje metoda trwałego zagęszczania włosów, która nie wiązałaby się z koniecznością długiego oczekiwania na efekty. Natychmiastowy efekt w postaci bujnej czupryny można uzyskać jedynie zakładając perukę lub decydując się na mikropigmentację skóry głowy, ale efekty nie będą tak spektakularne i naturalne, jak w przypadku przeszczepu włosów. Jak długo trzeba czekać na efekty transplantacji włosów? Po około 3 miesiącach od zabiegu zaczynają rosnąć nowe włosy z przeszczepionych cebulek. Czas oczekiwania na pełen efekt przeszczepu włosów SAFER to około rok.

Zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER to jedna z metod leczenia łysienia i zagęszczania włosów w Centrum DER-MED w Krakowie. Po więcej informacji zajrzyj na stronę kliniki.