Bezpieczne środki do zwalczania kataru

Nie znamy dnia, ani godziny, bowiem katar jest na tyle perfidny, iż potrafi nas zaatakować o każdej porze roku. Wspomniana perfidność to nie tylko element zaskoczenia, ale także uciążliwość, która daje się we znaki zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Czy katar zwany oficjalnie nieżytem nosa jest uporczywością wymagającą wizyty u lekarza i leczenia farmakologicznego? Niekoniecznie. W dzisiejszym artykule prezentujemy sprawdzone i skuteczne sposoby domowe na walkę z tytułową dolegliwością.

Użyteczne mądrości babć

Istnieją dwie skuteczne metody na wyzbycie się kataru, znane od setek lat. Pierwsza z nich to miód z mniszka lekarskiego. Podobnie jak innym rodzajom miodu przypisuje mu się nadzwyczajne właściwości w walce z tytułową infekcją. Miód pozyskany w sposób naturalny na bazie mniszka lekarskiego pospolitego nabywa dodatkowych właściwości, dzięki czemu skutecznie może zwalczyć zarówno katar, jak i towarzyszący mu kaszel. Wystarczy dodać dwie łyżeczki tego rodzaju miodu do gorącej herbaty, a dolegliwość zniknie w mgnieniu oka.

Drugim ze sposobów na walkę z katarem jest sok z czarnego bzu. To idealne remedium na nieżyt nosa, które nie tylko pozwoli go zwalczyć, ale także wzmocni naszą odporność. Oczywiście tego rodzaju sok można nabyć praktycznie w każdej aptece oraz w większych sklepach, ale znacznie lepiej przygotować go samemu. W jaki sposób? Wystarczy w maju oraz czerwcu zerwać świeże owoce oraz kwiaty z krzewu, a następnie zalać wywarem z cukru oraz wody. Proporcje wpłyną wyłącznie na smak oraz strukturę soku zachowując przy tym swoje najważniejsze właściwości.

Niekonwencjonalne metody

Alternatywne metody leczenia kataru przybyły do nas z Azji. Zaliczamy do nich inhalacje eukaliptusowe, lawendowe, aloesowe, sosnowe oraz miętowe. Tego rodzaju leczenie nazywamy aromaterapią. Ciekawym rozwiązaniem jest także rodzime – czyli przygotowanie naparu z szałwii, rumianku, lipy oraz tymianku. Inhalacja z tego zestawu ziół działa antybakteryjnie i przynosi natychmiastową ulgę poprzez załagodzenie obrzęku, dzięki czemu możemy oddychać swobodnie.

Jeśli powyższe metody nie przynoszą oczekiwanych skutków, warto wybrać się do apteki w celu zakupu w pełni naturalnego i bezpiecznego preparatu powstałego na bazie soli morskiej – http://www.disnemar.pl/. Disnemar można stosować w przypadku leczenia osób dorosłych oraz dzieci.